Nowoczesny minimalizm czarnej armatury łazienkowej

2021-06-08

Coraz więcej osób urządzając swoją łazienkę, sięga po czarną armaturę odchodząc od standardowych baterii chromowanych do których wielu z nas przywykło, z uwagi na ich powszechność. Ten aranżacyjnie bezpieczny wariant, wybierany był do większości łazienek, także z uwagi na dostępność i szerokość oferty produktowej.

Obecnie czarne baterie wybierają nie tylko zwolennicy odważnego designu, ale także osoby chcące wprowadzić do swojej łazienki powiew elegancji. Taki mocny akcent kolorystyczny świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznej łazienkowej stylistyce, jak i loftowym, nieco industrialnym wnętrzu.

Armatura w czarnym wydaniu, znakomicie będzie komponować się z białą umywalką lub wanną. Dopełnieniem takiej aranżacji może być glazura imitująca drewno lub beton architektoniczny. Podkreślenie surowości wnętrza stanowi dziś jeden z częściej wykorzystywanych motywów w aranżacji nowoczesnych łazienek.

Szeroki wybór produktowy czarnej armatury oraz zastosowanie rozwiązań podtynkowych sprawia, że wkomponuje się ona zarówno w minimalistyczne wnętrza małych łazienek w bloku, jak i w dużych domowych salonach kąpielowych z wykorzystaniem wanien wolnostojących.

Producenci baterii udostępniają klientom pełną gamę produktów – marka Cersanit posiada w swej ofercie dwie kolekcje armatury w czarnym, matowym wykończeniu: eleganckie i minimalistyczne INVERTO oraz CREA, z charakterystyczną smukłą wylewką. Zawierają one nie tylko standardowe baterie umywalkowe i nablatowe, ale także bidetowe, ścienne wannowo-natryskowe, podtynkowe i wolnostojące.

 Czarna armatura Cersanit INVERTO        Czarna armatura łazienkowa Cersanit INVERTO

Warto pamiętać, że decydując się na czarne akcenty w postaci dodatków, kolor płytek i ceramiki powinien stanowić dla nich odpowiednio delikatne tło.

Inwestorzy czasem obawiają się czarnego wykończenia baterii z uwagi na potencjalne trudności z utrzymaniem czystości. Innowacyjne technologie i powłoki lakiernicze użyte do  produkcji baterii produkowanych przez Cersanit zapewniają łatwość w utrzymaniu czystości armatury w kolorze czarnym. Daje to znaczną oszczędność na środkach czyszczących, a bateria długo pozostaje czysta i bez nieprzyjemnych osadów z wody i mydlin.

Baterie w kolorze czarnym to strzał w dziesiątkę, dla osób chcących stworzyć nowoczesne, a zarazem funkcjonalne wnętrze łazienkowe. Czarna armatura nie tylko znakomicie spełnia swoją podstawową funkcję, ale także stanowi doskonały element dekoracyjny wnętrza.

Artykuł przygotowany przez markę CERSANIT.